Obniż rachunki za prąd nawet o 90% razem z Prology

Montaż fotowoltaiki dla firm na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.

Wyceń swój projekt już teraz i zacznij oszczędzać z fotowoltaiką

Montaż fotowoltaiki dla firm i przedsiębiorstw

Realizujemy instalacje fotowoltaiczne dla firm z województwa zachodniopomorskiego i Szczecina. Oferta fotowoltaiki dla firm od Prology obejmuje montaż zarówno na dachach jak i na gruntach. W naszej sieci partnerskiej posiadamy odpowiednie zaplecze inżynierskie i  wykonawcze poparte wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

Gwarantujemy terminowe i sprawne wykonanie zlecenia. Zapewniamy niezbędne konsultacje, doradztwo i wsparcie na każdym etapie realizacji projektu.

Zgodnie ze znowelizowanym prawem budowlanym montaż urządzeń fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej do 50 kW nie wymaga pozwolenia na budowę. W przypadku gdy montaż mikroinstalacji dachowej wiąże się ze znacznymi przeróbkami w konstrukcji dachu – wówczas takie pozwolenie będzie wymagane.

Dlaczego my?

Instalacja fotowoltaiczna w zależności od wielkości i skali potrafi być istotną inwestycją w portfolio firmy. Ważne jest aby została wykonana fachowo i przez lata funkcjonowania nie sprawiała problemów serwisowych które przyciągną zbędne koszta. Właśnie dlatego  Prology współpracuje wyłącznie z wiodącymi na rynku markami i producentami urządzeń na rynek fotowoltaiczny. Wszystkie urządzenia w naszej hurtowni – szczególnie takie jak panele, inwertery i konstrukcje fotowoltaiczne posiadają wieloletnie gwarancje producentów na produkt oraz w przypadku paneli – często również na uzysk.

Równie ważna jest również sama usługa montażu instalacji, gdzie zarówno na dachu jak i na gruncie kluczowe jest wykonanie zgodne ze sztuką.  Profesjonalny projekt i dobór odpowiedniego systemu konstrukcji przełoży się na szybki montaż i niższy koszt zarówno materiałów jak i robocizny.

Nasza oferta

Montaż instalacji

Montujemy instalacje fotowoltaiczne dachowe i gruntowe. Nasz zespół składa się z ekspertów w branży fotowoltaicznej, dzięki czemu masz pewność poprawnego wykonania i bezawaryjnego działania instalacji przez wiele lat.

Wsparcie projektowe

Po wstępnych rozmowach przygotujemy projekt dla Twojej instalacji fotowoltaicznej, z uwzględnieniem czynników takich jak budżet, średnie zużycie oraz powierzchni i podłoża na którym ma być zrealizowana.

Kompleksowe doradztwo

Pomagamy w doborze odpowiednich komponentów do instalacji fotowoltaicznych – modułów, konstrukcji, falowników. Jeśli nie wiesz jakie rozwiązania systemowe wybrać, udzielimy eksperckiej pomocy w wyborze.

Zainwestuj w fotowoltaikę i oszczędzaj już teraz

Instalacja fotowoltaiczna dla firm i przedsiębiorstw to sprawdzony sposób na obniżenie rachunków za energię elektryczną oraz długofalową optymalizację kosztów. Nowoczesne systemy fotowoltaiczne są wydajne i przystępne cenowo, pozwalając osiągnąć szybki zwrot z inwestycji. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, a ponadto przyczynia się również do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Zysk z instalacji fotowoltaicznej osiągamy na dwa sposoby. Wyprodukowaną energię elektryczną z paneli solarnych można sprzedać do sieci, lub produkowany prąd wykorzystywać bezpośrednio. Przedsiębiorstwa zazwyczaj decydują się na połączenie obu tych opcji. Zależność taka wyróżnia fotowoltaikę jako szczególnie dobre rozwiązanie w sektorze branż energochłonnych i przedsiębiorstwach przemysłowych – takich jak zakłady przemysłowe, biurowce lub gospodarstwa rolne. Najintensywniej korzystają one z energii elektrycznej bowiem w ciągu dnia – właśnie wtedy kiedy produkcja prądu z instalacji fotowoltaicznej jest największa. Pozwala to na natychmiastowe zużycie wytworzonego prądu i tym samym osiągnięcie największych oszczędności.

Fotowoltaika to pewna inwestycja i sposób na zabezpieczenie się przed rosnącymi kosztami energii elektrycznej.

Z danych PSE koszt kontraktów na energię elektrycznej sugeruje drastyczny trend wzrostowy w przyszłych latach. Polityka ograniczeń emisji dwutlenku węgla i podnoszona regularnie opłata emisyjna kieruje przedsiębiorców w stronę alternatywnych rozwiązań. W przypadku gdy zakład produkcyjny lub firma może wykorzystać dużą część produkowanej energii bezpośrednio, opłacalność instalacji fotowoltaicznych dodatkowo wzrasta, a czas zwrotu inwestycji jest krótszy.

sd

Zalety fotowoltaiki

Niezależność energetyczna

Produkując własny prąd uniezależniasz się od stale rosnących cen energii elektrycznej, a stałe i przewidywalne koszty pomogą zwiększyć konkurencyjność Twojej firmy.

Niskie koszty utrzymania

Z fotowoltaiką produkujesz energię ze stałego i niewyczerpalnego źródła, a inwestycję możesz wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Instalacje fotowoltaiczne nie zawierają części ruchomych i są praktycznie bezobsługowe. Zaleca się jedynie okresowe ich czyszczenie średnio raz do roku.

Wykorzystanie własnej infrastruktury

Na instalację fotowoltaiczną przeznaczyć możesz zasoby własnej infrastruktury. Bez dodatkowej inwestycji w niezbędną powierzchnię, wykorzystać możesz dach firmy, wiaty, elewację, grunt, niezagospodarowany teren itd.

Ekologia i wizerunek firmy

Poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej ochraniasz środowisko ograniczając emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Korzystanie z zielonej energii pomaga również w kreowaniu nowatorskiego wizerunku firmy, dbającej o przyszłość planety.

Gwarantowany zwrot z inwestycji

Instalację fotowoltaiczną sfinansować możesz ze środków własnych lub z udziałem kredytu z minimalnym wkładem własnym nie obciążając przy tym finansów firmy. Zwraca się ona zazwyczaj w czasie od 5 do 8 lat, a po tym okresie produkcja energii to czysty zysk – gwarantuje to korzystną stopę zwrotu, z prawie zerowym ryzykiem.

Zobacz przykładowe realizacje

Instalacja dachowa Prawobrzeże, Szczecin

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 50kW zamontowana na dachu firmy na prawobrzeżu w Szczecinie. Wykorzystany został system konstrukcji na dach płaski RECA PS-1.

Realizacja: Prology

Instalacja dachowa gm. Dobra, Szczecin

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 20kW zamontowana na dachu firmy w miejscowości Dobra, Szczecin. Wykorzystane zostały moduły fotowoltaiczne Longi LR4-60HPH 370W oraz system konstrukcji na dach płaski RECA PS-1.

Realizacja: Prology

Skontaktuj się z nami aby otrzymać wycenę lub uzyskać więcej informacji

Napisz do nas wiadomość!


    pl_PLPL_PL