Jinko Solar

Firma JinkoSolar Holding Co., Ltd., z siedzibą główną w Szanghaju, Chiny, jest renomowanym producentem paneli solarnych. Założona w 2006 roku jako producent wafli krzemowych, firma zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku w 2010 roku. JinkoSolar jest uznawanym liderem branży na arenie międzynarodowej, dystrybuując swoje produkty fotowoltaiczne do klientów komercyjnych, instytucjonalnych oraz indywidualnych w wielu krajach. Wybór paneli solarnych oferowanych przez JinkoSolar jest doceniany przez deweloperów, firmy EPC (Engineering, Procurement, and Construction) oraz instalatorów​.

JinkoSolar nie tylko produkuje moduły fotowoltaiczne, ale również integruje systemy magazynowania energii. Firma może pochwalić się osiągnięciem kamienia milowego w postaci zainstalowania 100 GW mocy w 160 krajach na całym świecie, w tym ponad 18 GW w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Moduły EAGLE, jedne z produktów oferowanych przez JinkoSolar, pochodzą z zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Malezji i na Florydzie​​.

Jako producent zintegrowany pionowo, JinkoSolar oferuje całą gamę produktów fotowoltaicznych, w tym wafle krzemowe, ogniwa PV i moduły PV. Operując w ten sposób, firma jest w stanie wykorzystać swoją zdolność produkcyjną na różnych etapach procesu wytwarzania paneli solarnych​. Oferta produktowa obejmuje między innymi wafle krzemowe, moduły i ogniwa PV oraz panele fotowoltaiczne monokrystaliczne i polikrystaliczne​​.

W chwili obecnej JinkoSolar jest uważana za wiodącego na świecie producenta paneli solarnych pod względem wolumenu sprzedaży, co potwierdza jej pozycję na liście Tier 1 najlepszych producentów w tej branży​.